Udstillingsresultater

DATO: STED: ARR.: DOMMER: PLACERING:
Championklasse
2019, 30/11 Strøby RKK Elisabeth Hammerschmid (A) Exc. Plac. 1 CK
2019, 01/09 Bilund RRK Denise Flaim (US) Exc. Plac. 4 CK
2019, 31/08 Bilund RRK Diane Stratton (AUS) Exc. Plac. 4 CK
2019, 27/07 Hamborg RRCD Hassi Assenmacher-Feyel (DE) V2. 2.BTK Res. CAC Res. Ch. VDH
 
Åbenklasse
2019, 16/11 Lillestrøm NKK Karl-Erik Johansson (SE) Exc. Plac. 3
2019, 15/11 Lillestrøm NKK Elisabeth Aune Moseby (NO) VG. Plac. 4
 2019, 05/10 Rostock VHD Dr. Steffen Schock (DE) V1. CERT VHD 
2019, 21/06 Vejen DKK Benny Bildh Schedvin (SE) Exc. Plac.4
 
NY DANSK CHAMPION
 
2019, 09/06 Nykøbing F. DKK Svend Erik Løvenkjær (DK) Exc. Plac.1 CK 1.BTK, CERT BIR
2019, 12/05 Neumünster VDH Patrik CederIöf  (SE) V1. 2 BTKRes.CACIB, CERT VDH, CAC klub ELSA
2019, 12/05 Roskilde DKK Mats Jonsson Exc. Plac.3 CK
2019, 10/05 Roskilde DKK Erja Nummi  Exc. Plac.2 CK
2019, 27/04 Middelfart RRK Henk Salm Oude Trambaan  Exc. Plac.1 CK 1.BTK CERT BIR
2019, 10/03 Middelfart RRK Milada Krchnava Exc. Plac.2 
2019, 09/02 Fredericia DKK Michael Leonard Exc. Plac.1 CK 
2018, 01/12 Billund RRK R. A. W. Searle Exc. Plac.2 CK 4.BTK
2018, 04/11 Herning DKK Leif Lehmann Jørgensen (DK) Exc. Plac.3
2018, 03/11 Herning DKK Torbjörn Skaar Exc. Plac.4
2018, 01/09 Strøby RRK Karin van Klaveren (DE) Exc. Plac.3 CK
2018, 04/08 Billund DKK Malgorzata Wieremiejczyk-Wierzchowska Exc. Plac.2 CK 2.BTK R.CERT R.N CAC
2018, 16/06 Vejen DKK John Wauben Exc. Plac.1 CK 3.BTK CERT
18.05.12 Roskilde DKK Jessie Borregaard Madsen (DK) VG.
2018, 10/05 Stepping FDA John Finnich Pedersen Exc.
2018, 10/03 Billund RRK Vanessa Moyano Gonzalvez Exc. Plac.4
2017, 25/11 Strøby RRK Monika Pehr (DE) Exc. Plac.4 CK
2017, 05/11 Herning DKK Jette Vind Ramvad (DK) Exc. Plac.1 CK R.CERT
2017, 04/11 Herning DKK Leif-Herman Wilberg Exc. Plac.4
2017, 02/09 Billund RRK Sárka Stusáková Exc. Plac.2 CK 4.BTK R.CERT
Mellemklasse
2017, 11/06 Vejen DKK Ann Carlström VG. Plac.1
2017, 10/06 Vejen DKK Liliane De Ridder-Onghena VG. Plac.1
2017, 23/04 Strib RRK Erling Kjær Pedersen (DK) VG. Plac.2
2017, 15/04 Vesthimmerland DKK Annette Bystrup (DK) Exc. Plac.1 CK
Juniorklasse        
2017, 12/02 Fredericia DKK Kim Vigsø Nielsen (DK) VG. Plac.4
2017, 11/02 Strib RRK Nada Nikolic (DK) VG. Plac.3
2016, 26/11 Strib RRK Marion Riedel Exc. Plac.1 CK
2016, 06/11 Herning DKK Markku Mähönen VG. Plac.2
2016, 05/11 Herning DKK Per Iversen Exc. Plac.3
2016, 20/08 Vamdrup DKK Rony Doedijns VG. Plac.1